Síce nieje dôvod si myslieť že už o rok či dva klesnú ceny elektromobilov na nejakú tú rozumnú úroveň. Za také štyri roky, to už môže byť celkom iná káva. Slovenský odborníci v majú totiž v tejto veci úplne jasno. Dokonca sa ani neobávajú toho aby došlo k takzvanému black out-u. Po našom úplnému výpadku a zrútenie elektrickej siete.
Je to o peniazoch
Najčastejším argumentom ktorý je proti elektrickým a celkove hybridným vozidlám je ich počiatočná cena. Bavíme sa tu samozrejme o nových vozidlách a nie ojazdených aby bolo jasné. Samozrejme musíme súhlasiť s tým že na teraz je cena o čosi vyššia ako u klasických spaľovacích aut, no za spomínané štyri roky to tak už byť nemusí. Ceny totiž klesajú a klesať budú. Nie je to iba dôsledok dotácií ale prirodzený vývoj. Technológia s posúva dopredu a ani samotná výroba už nie je natoľko nákladná aby prestavovala pri automobilky nevydané investície do nových technológií a výrobných postupov.
Katastrofa menom black-out
Práve preto sa každú chvíľu objavuje na internete článok o hroziacej katastrofe a bezhlavom strašení obyvateľstva že ostanú bez elektriny. Alebo lepšie že nastane spomínaný black-out. No ako sa vyjadril Patrik Križanský zo Slovenskej asociácie pre elektromobilitu. Nič také nehrozí. Aj súčasná sieť je dostačujúca. Síce aj tu platí že v prípade okamžitého nárastu odberu v rámci jednej ulice či bytovky mohol nastať problém. Jednalo by sa skôr o výnimočný stav ako pravidelnú udalosť. Keďže je celý proces už dávno ošetrený inteligentnými nabíjačkami ktoré. Spolu komunikujú a vedia sa tak presne zosúladiť aby nevznikalo zbytočne preťaženie danej infraštruktúry. Napríklad sa tu môžeme baviť o správnom rozložení úložísk energie v rámci niektorej z vytipovaných lokalít. Alebo aj také solárne nabíjačky dokážu celkom pekne vykryť spotrebu energie cez deň a dobiť úložiská energie na večer. Kedy je predpoklad že je skoro každý doma a necháva nabíjať svoje vozidlo v danom čase. Možností je neúrekom, a preto sa vážne nieje čoho obávať.